Konopie - przyszłość plastiku

blog_2

Takeaway:

Konopie mogą być uważane za "jedną z najbardziej kontrowersyjnych upraw" w historii! Konopie miały ciekawą podróż od ich uprawy i sprzedaży na rynku swobodnie w historii do ich zakazu w 1937 roku, a teraz na dobre powróciły dzięki ustawie Farm Bill z 2018 roku. W tym artykule masz zamiar dowiedzieć się, w jaki sposób konopie są korzystne dla środowiska, ponieważ konopie mogą zastąpić plastik. Zanieczyszczenie plastikiem jest problemem, którego nie można już ignorować i nie jest to łatwe zadanie, aby zastąpić lub zmniejszyć plastik, ponieważ jesteśmy nim otoczeni w dzisiejszym świecie. Od małego przedmiotu, takiego jak długopis, do gigantycznej maszyny, takiej jak samolot, wszystko stanowi wykorzystanie plastiku. Dlatego też wykorzystanie konopi jako zamiennika plastiku jest jednym z najbardziej znaczących.

SPIS TREŚCI

  • Zanieczyszczenie plastikiem na świecie
  • Plastik konopny za i przeciw
  • Wniosek

Zanieczyszczenie plastikiem na świecie

Plastik jest najbardziej poszukiwanym zasobem. Używa się go do pakowania żywności, w budownictwie, transporcie i innych branżach uzależnionych od przechowywania swoich produktów przez dłuższy czas. Jest to zasób sądowy, od którego rynek konsumencki jest mocno uzależniony.

Pomyśl o tym. Każdy produkt, który kiedykolwiek kupiłeś, był najprawdopodobniej zapakowany w plastik, który z radością rozpakowałeś i wyrzuciłeś do kosza na śmieci. Pamiętasz te czekoladki, które uwielbiasz kupować? Wszystkie one są zapakowane w plastik. Praktycznie każdy wyprodukowany produkt ma taką lub inną formę plastiku.

Świat zużywa plastik w coraz szybszym tempie. Ogólnie rzecz biorąc, produkowany plastik można podzielić na trzy główne kategorie: plastik jednorazowego użytku, wielokrotnego użytku i nadający się do recyklingu. Większość tworzyw sztucznych nadających się do recyklingu może być użyta tylko raz lub dwa razy w ciągu swojego życia.Wraz z rosnącymi obawami dotyczącymi globalnego ocieplenia, kraje na całym świecie zwróciły uwagę na tworzywa sztuczne. Stało się to poważnym problemem dla wielu krajów. W niektórych krajach ludziom grozi kara więzienia za używanie lub sprzedaż plastikowych toreb. Największe kraje, takie jak Stany Zjednoczone, Kanada, kraje europejskie i Indie złożyły przysięgę, że do 2020 roku wyeliminują jednorazowe opakowania plastikowe.

Jak widać na powyższym wykresie, przed nami długa droga, zanim uda nam się całkowicie wyeliminować konwencjonalne tworzywa sztuczne. W ponad 90 krajach obowiązuje jakiś rodzaj zakazu stosowania plastiku. Kolejne 36 krajów stara się regulować zużycie plastiku poprzez opłaty i podatki.

Program Ochrony Środowiska Narodów Zjednoczonych (UNEP) szacuje, że każdego roku na całym świecie zużywa się do 5 bilionów jednostek plastiku. Około 8 milionów ton plastiku trafia co roku do oceanów na całym świecie, drastycznie zakłócając życie wodne. Wyrzucone plastikowe torby są pożywką dla chorób takich jak malaria. Poniżej znajduje się wykres, który szczegółowo przedstawia cykl życia plastiku produkowanego na świecie.

Jak widać, większość plastiku produkowanego na świecie jest jednorazowego użytku i ląduje na ciągnących się kilometrami wysypiskach śmieci. Nawet plastik poddany recyklingowi ma krótszy czas obiegu, aby w końcu zostać wyrzuconym. Recykling tylko opóźnia, a nie pozwala uniknąć ostatecznego usunięcia. W związku z tym istnieje pilna potrzeba stworzenia biodegradowalnych substytutów konwencjonalnego plastiku.

Konwencjonalny plastik jest produkowany przy użyciu paliwa, a to przyczynia się do globalnego ocieplenia. Paliwo, jak wszyscy wiemy, jest najbardziej ograniczonym zasobem na tej planecie. Wraz z rosnącymi cenami paliw, produkcja tworzyw sztucznych jest mieczem obosiecznym, który zabija planetę na dwa sposoby.

Potrzebą chwili jest znalezienie plastikowych substytutów, które mogłyby skutecznie zaspokoić stale rosnące zapotrzebowanie na plastik na świecie. Wielu badaczy już szuka alternatyw, z których najpopularniejszą jest papier, ale papier jest również zasobem sądowniczym, który należy ratować przed nadużyciami. Inną alternatywą, która pojawiła się niedawno jest plastik z konopi.

Od czasu legalizacji legalizacji konopi w Stanach Zjednoczonychświat zwrócił uwagę na konopie i zasoby, które mogą one dać. Oprócz CBD, THC i innych elementów terapeutycznych, istnieje wiele produktów konopnych, które są wymyślane każdego dnia. Konopie są wykorzystywane do produkcji lin, akcesoriów, betonu, kosmetyków, olejków eterycznych i plastiku. Uprawa konopi jest legalna w wielu krajach na całym świecie.

Plastik z konopi - wady i zalety

Plastik z konopi Jeśli będzie produkowany w dużych ilościach, będzie mniej toksyczny, niezależny chemicznie i bezpieczny do produkcji w dużych ilościach. Niebezpieczne związki, takie jak Związki ENE: Toluen, benzen nie są wytwarzane podczas produkcji plastiku konopnego. Te substancje chemiczne od dziesięcioleci powodują zagrożenia dla życia. Plastik konopny jest bezpieczną alternatywą.

Biodegradowalny plastik z konopi jest produkowany bez użycia związków ropopochodnych. Biorąc pod uwagę wpływ wykorzystania i produkcji ropy naftowej na globalne ocieplenie, plastik z konopi jest biodegradowalną opcją, która jest niezależna. Jest on w 100% biodegradowalny i nadaje się do recyklingu. Plastik wykonany z konopi może być całkowicie przetworzony do poziomu pierwiastków, gdzie działa jako niezbędny składnik odżywczy dla żyznej gleby. Jest to pierwszy produkt nadający się do recyklingu, jakiego używamy obecnie.

Produkcja plastiku z konopi wymaga do 45% mniej energii niż w przypadku plastiku nieodnawialnego. Z drugiej strony Konopie są skutecznymi pochłaniaczami dwutlenku węgla, co oznacza, że duże plantacje konopi mogą bardziej efektywnie oczyszczać tereny, jednocześnie produkując wymagane produkty z plastiku konopnego.

SAMOCHÓD Z KONOPI, HENRY FORD

Wytrzymałość plastiku konopnego również przyciąga firmy do korzystania z tego odnawialnego źródła. Jest on lekki i ma wysoki stosunek gęstości do wagi, co kwalifikuje plastik konopny do wielu ciężkich zastosowań. Ma ono potencjał, aby być wykorzystywane w przemyśle lotniczym.

Tworzywo konopne jest pięć razy mocniejsze i dwa razy bardziej wytrzymałe niż polipropylen. Nie jest narażone na zużycie przez śruby i formy, jak w przypadku włókna szklanego. Nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia, jak tradycyjne włókna szklane.

Kolejnym czynnikiem, który ma największe znaczenie dla tworzywa sztucznego jest jego elastyczność. Plastik z konopi jest bardziej elastyczny niż tradycyjny plastik, co czyni go najbardziej korzystną alternatywą dla rasy ludzkiej.

Jedynym minusem plastiku na bazie konopi jest wysoki koszt jego produkcji. Tworzywa sztuczne produkowane przy użyciu związków ropy naftowej są znacznie tańsze niż tworzywa konopne. Produkcja plastiku z konopi wymaga więcej wysiłku.

Wnioski

W związku z coraz większym zużyciem plastiku, życie ludzkie jest zagrożone. Istnieją kraje, które stoją w obliczu gniewu ziemi z powodu globalnego ocieplenia. Nadużywamy naszych zasobów, nie myśląc o konsekwencjach. Świat potrzebuje alternatywy. Alternatywy dla farmaceutyków, które nie leczą skutecznie. Alternatywy dla plastiku, którego używamy. Alternatywy dla paliwa. Konopie nie są rozwiązaniem, które w pełni zastąpi wszystkie produkty, ale możliwości są nieograniczone. Produkty konopne to nowy sposób na ratowanie naszej planety i gatunków, które na niej żyją. Konopie to najlepsza alternatywa dla wielu rzeczy. Ta roślina lecznicza, medyczna czy przemysłowa, ma wiele zastosowań, które nieustannie badamy. Marijuana Span ma nadzieję, że dzięki temu zwiększy się Twoja wiedza na temat konopi i tego, jak mogą one pomóc. Skomentuj poniżej, aby dać nam znać, jak podobał Ci się ten blog.