Jak w naturalny sposób zwiększyć koncentrację i energię

blog_2

Łatwo jest się rozproszyć i stracić koncentrację. Czasami potrafimy wrócić na właściwe tory, a czasami potrzebujemy małej pomocy. Jeśli utknąłeś w koleinie i nie wiesz, jak sprawić, by Twoje życie znów nabrało ostrości, wypróbuj niektóre z tych wskazówek.

SPIS TREŚCI

  • Zmniejsz poziom stresu
  • Zwiększ ilość regularnych ćwiczeń
  • Zoptymalizuj swój sen
  • Umiarkowane spożycie kofeiny
  • Spróbuj substytutów kofeiny
  • Umiarkowane spożycie alkoholu
  • Jedz żywność o niskiej zawartości cukru
  • Poznaj naturalne sposoby na zwiększenie koncentracji już dziś

Zmniejsz poziom stresu

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby poprawić swoją koncentrację jest obniżenie poziomu stresu. Stres zwiększa poziom kortyzolu w Twoim organizmie, który wpływa na Twój mózg. To może zmniejszyć swoją zdolność do pozostania skupionym. Kiedy jesteś zestresowany, zużywasz ogromne ilości energii. Pracuj więc nad sobą. Większość ludzi może obniżyć poziom stresu za pomocą stałej rutyny samoopieki, która obejmuje moderowanie stresujących działań, medytację, zdrową dietę i regularne ćwiczenia.

Zwiększ ilość regularnych ćwiczeń

Ćwiczenia to świetny sposób na pozbycie się toksyn z organizmu, przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu innych substancji chemicznych do zdrowszego poziomu. Kiedy ćwiczysz regularnie, twoje komórki stają się lepsze w cyrkulacji tlenu. Ponadto, poziom dopaminy wzrośnie, co przekłada się na poprawę nastroju. Dzięki temu, że wszystkie te rzeczy działają w zgodzie ze sobą, łatwiej będzie Ci zachować koncentrację. A regularne ćwiczenia ułatwią Ci przespanie całej nocy.

Zoptymalizuj swój sen

Wierz lub nie, ale optymalizacja snu nie zawsze polega na tym, by spać więcej. Czasami chodzi o skupienie się na jakości, a nie ilości. Jeśli spędzasz zbyt dużo czasu na czuwaniu w łóżku, prawdopodobnie będziesz miał słabą jakość snu, a to skutkuje mniejszą koncentracją w ciągu dnia, kiedy najbardziej jej potrzebujesz. Aby zoptymalizować swój sen, musisz dowiedzieć się, ile godzin potrzebuje Twoje ciało na co dzień. Zrób więc mały eksperyment. Unikaj drzemek i ogranicz się do zaledwie czterech godzin snu pierwszej nocy. Następnie, każdej kolejnej nocy, dodawaj kolejne 30 minut snu i obserwuj, jak się czujesz. Celem jest szybkie zasypianie, spokojny sen i budzenie się odświeżonym i skupionym. Gdy zauważysz, że leżysz w łóżku i nie śpisz, cofnij to o pół godziny i prawdopodobnie masz już odpowiedni czas trwania snu. Z drugiej strony, jeśli masz problemy z zasypianiem, to rozważ pomoc dla snu jak CBD.


Umiarkowane spożycie kofeiny

Jak każdy inny lek, kofeina może być niezdrowa, gdy przesadzisz. Jednak w umiarkowanych ilościach, może pomóc Ci zachować koncentrację. Jedna filiżanka dziennie może wyzwolić swój umysł do stanu skupionego . Pamiętaj jednak, że jeśli wypijesz kawę zbyt późno lub jeśli spożyjesz zbyt dużo kofeiny, możesz doświadczyć wielu skutków ubocznych. Na początek, możesz stracić cenny sen i walczyć z bezsennością. W końcu, twoje ciało może stać się uzależnione od kofeiny. Kiedy tak się stanie, będziesz musiał ją spożywać tylko po to, by czuć się normalnie, a nie po to, by się skupić. A jeśli pominiesz jeden dzień, możesz doświadczyć bólu głowy lub innych objawów odstawienia. Zamiast pić kawę każdego dnia, rozważ stosowanie zamiennie substytutów kofeiny.

Wypróbuj substytuty kofeiny

Kofeina nie jest jedynym łagodnym środkiem pobudzającym, który możesz rozważyć jako część swojej rutyny dbania o siebie. Jedną z alternatyw jest kratom. Pochodzi on z suszonych liści tropikalnej rośliny z rodziny kawowatych. Popularną odmianą jest super green malay powder i w małych ilościach ludzie zgłaszają łagodny efekt stymulujący. Wystarczy pamiętać, że kratom nie jest zatwierdzony przez FDA i istnieje bardzo niewiele badań recenzowanych na temat jego skuteczności i bezpieczeństwa. Upewnij się więc, że wykonasz swoje badania, jeśli zdecydujesz się go zbadać. Istnieje lojalna społeczność użytkowników kratom, którzy donoszą, że małe dawki wywołują efekt stymulujący, podczas gdy większe dawki działają bardziej jak środek uspokajający. Mając to na uwadze, nie przesadzaj z kratomem, ponieważ zbyt duża dawka może sprawić, że stracisz koncentrację.

Umiarkowane spożycie alkoholu

Dobrze jest pić alkohol od czasu do czasu, ale zbyt duża jego ilość może być szkodliwa dla zdrowia i zdolności koncentracji. Jeśli zauważysz, że tracisz koncentrację, spróbuj ograniczyć spożycie alkoholu. Alkohol nie tylko zakłóca twoją zdolność koncentracji, ale może również obniżyć jakość twojego snu. Zbyt duża ilość alkoholu może mieć również wpływ na Twoje zdrowie fizyczne. Może wpływać na Twoje organy, a jeśli jest bogaty w cukier, może powodować przyrost masy ciała i otyłość.

Jedz pokarmy o niskiej zawartości cukru

Pokarmy o wysokiej zawartości cukru są szybko wchłaniane do krwiobiegu. Na krótką metę, mogą one dać Ci zastrzyk energii. Ale szybko się załamiesz. Zamiast tego sięgaj po pokarmy o niskim indeksie glikemicznym. Oznacza to, że mają one niską zawartość cukrów prostych i wchłaniają się do krwiobiegu wolniej, dzięki czemu dostarczają zrównoważonej energii. Białka, tłuszcze i pokarmy o wysokiej zawartości błonnika to świetny wybór.

Poznaj naturalne sposoby na zwiększenie koncentracji już dziś

Teraz, kiedy już wiesz jak zwiększyć swoją koncentrację w naturalny sposób, czas zacząć. Wybierz dowolną pozycję z tej listy i zastosuj ją w swoim codziennym życiu. Im częściej będziesz dbać o siebie, tym zdrowszy się staniesz i tym bardziej będziesz się koncentrować, gdy będzie to miało największe znaczenie.


Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 0 Average: 0]