Gdzie na świecie jest dozwolone palenie marihuany?

blog_2

Wydaje się, że nie ma tygodnia, aby kolejny stan lub kraj nie zdekryminalizował marihuany. W listopadzie tego roku, 2020, Oregon stanie się pierwszym stanem, który zdekryminalizuje wszystkie narkotyki, w tym heroinę, LSD i oksykodon na własny użytek. Dla niektórych może się to wydawać zbyt daleko idącym krokiem, ale dekryminalizacja tych narkotyków pozwala policji ignorować ludzi, którzy posiadają niewielkie ilości na własny użytek.
Dzięki temu zwalnia się miejsce w więzieniach, zwykli użytkownicy przestają być przestępcami, co może mieć wpływ na ich dalsze życie, a podatnicy oszczędzają pieniądze.

Podczas gdy dekryminalizacja twardszych narkotyków może być dla niektórych trudna do zaakceptowania, większość ludzi wydaje się skłaniać ku legalizacji marihuany. Jest wiele plusów takiego działania, w tym wspomniane wcześniej uwolnienie czasu i zasobów policji, ale także medyczne zastosowanie marihuany i generowanie dolarów podatkowych. W całej Ameryce istnieją obecnie punkty sprzedaży produktów z konopi indyjskich i można kupić trawkę online.

SPIS TREŚCI

  • Gdzie w Ameryce można legalnie używać marihuany?
  • Jakie są różne klasyfikacje marihuany?
  • Czy jest ona legalna w innych krajach?
  • Argumenty przemawiające za legalizacją marihuany?
  • Podsumowanie

Gdzie w Ameryce można legalnie używać marihuany?

Ze wszystkich stanów w USA tylko sześć nadal uważa marihuanę za całkowicie nielegalną. Te stany to Idaho, Wyoming, Kansas, Karolina Południowa, Alabama i Tennessee. Wszystkie pozostałe stany albo w pełni zalegalizowały używanie marihuany, zdekryminalizowały ją lub zezwoliły na używanie jej w celach medycznych. Aby zobaczyć swój własny stan i dowiedzieć się, jaka jest sytuacja prawna, możesz sprawdzić mapę legalności marihuany online.

Jakie są różne klasyfikacje marihuany?

Istnieją cztery sposoby, w jakie marihuana jest klasyfikowana w Ameryce. Są to: Medyczna, Zdekryminalizowana, Rekreacyjna i Nielegalna.

Nielegalna

To mówi samo za siebie. Jeśli znajdziesz się w Alabamie z marihuaną, ryzykujesz aresztowanie. W sześciu stanach posiadanie, używanie, sprzedawanie lub uprawianie marihuany jest nadal całkowicie nielegalne.

Użycie medyczne

Większość stanów ma programy medycznej marihuany. Nie wszystkie z nich są jednak operacyjne, a niektóre obejmują tylko ograniczony zakres schorzeń. CBD, czyli kannabidiol, ma wiele właściwości medycznych i nie powoduje haju, w przeciwieństwie do THC. Może być stosowany do zarządzania i łagodzenia objawów padaczki, lęku, raka, przewlekłego bólu i stwardnienia rozsianego. Chociaż nie każdy stan zalegalizował stosowanie CBD w celach medycznych, wiele z nich nadal zezwala na ograniczone stosowanie CBD.

Zdekryminalizowane

Jest to termin, który powoduje najwięcej zamieszania. Zdekryminalizowany nie oznacza legalny. Najłatwiej jest powiedzieć, że oznacza to, że nie pójdziesz do więzienia. Stan, który zdekryminalizował marihuanę pozwala ludziom na posiadanie niewielkiej ilości marihuany bez obawy przed więzieniem. Wciąż może to oznaczać, że możesz zostać ukarany, w najgorszym wypadku będzie to oznaczać grzywnę lub cytat.

Ameryka ma historię wrzucania ludzi do więzienia za posiadanie marihuany, więc dekryminalizacja jest dużym krokiem naprzód w kierunku zmniejszenia populacji więziennej. Ponad 40.000 ludzi przebywa w więzieniach za przestępstwa związane z marihuaną, w tym wiele wyroków dożywotniego więzienia wydanych zgodnie z zasadą 3 strike, nawet jeśli marihuana jest legalizowana w różnych stanach.

Używanie rekreacyjne

Obecnie jest wiele stanów, które pozwoliły mieszkańcom palić i używać marihuany rekreacyjnie. Używanie to powinno być traktowane w taki sam sposób jak alkohol. Tzn. nie jest ok, aby siedzieć na otwartej przestrzeni paląc i upalając się. Prawdopodobnie będziesz musiał mieć ukończone 21 lat i będziesz mógł trzymać skromną ilość przy sobie lub w domu i palić dyskretnie. Możesz również być w stanie wyhodować kilka roślin. Dobrym pomysłem jest kupowanie z renomowanych lokalnych źródeł, takich jak punkt sprzedaży marihuany w Hamilton, jeśli mieszkasz w tej okolicy.

Czy jest to legalne w innych krajach?

Marihuana jest zdekryminalizowana lub zalegalizowana również w wielu innych krajach. Minęły już czasy, kiedy ludzie musieli udawać się do Amsterdamu, aby odwiedzić coffee shopy. Wiele krajów zezwala na używanie jej na własny użytek. Jeśli zamierzasz w przyszłości odwiedzić jakiś obcy kraj, powinieneś zapoznać się z obowiązującym tam prawem, zanim zdecydujesz się zapalić. Niektóre fakty w Internecie mogą nie być do końca prawdziwe.

Na przykład wielu backpackerów pisało o tym, jak "szczęśliwe" były pizze i koktajle w krajach takich jak Laos czy Kambodża. Nie oznacza to, że palenie trawki jest legalne lub bezpieczne. Miejscowi mogą uprawiać pewną liczbę roślin do własnych celów leczniczych i kulinarnych, ale nie miejscowi powinni postępować ostrożnie. Kawiarnia sprzedająca radosne koktajle najprawdopodobniej płaci pieniądze władzom, aby te patrzyły w inną stronę. O ile spożywanie lub palenie zioła w jednym z takich lokali może być bezpieczne, o tyle zapalanie na ulicy lub w swoim pensjonacie będzie już zupełnie inną sprawą.

Wizyta w biedniejszym kraju i kupno nielegalnych narkotyków to szybki sposób na rozstanie się z pieniędzmi z wakacji, a może się zdarzyć, że zobaczysz wnętrze policyjnej celi. Sprawdź lokalne przepisy przed podróżą, a następnie zapytaj ponownie po przyjeździe na miejsce, aby się upewnić. Obcokrajowcy pracujący w barach i pensjonatach będą znali lokalną specyfikę i odradzą Ci zrobienie czegoś, co wpędzi Cię w kłopoty.

Argumenty przemawiające za legalizacją marihuany?

Istnieje wiele powodów, dla których legalizacja marihuany może być dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze prowadzi to do tego, że policja może skupić się na poważniejszych problemach niż aresztowanie nastolatków z torbą trawki. Konsekwencje aresztowania i oskarżenia młodzieży mogą wpłynąć na ich perspektywy na resztę życia. Policja w 2018 roku stwierdziła, że 36,8% aresztowań za posiadanie pochodziło z marihuany, więc to ogromne obciążenie dla wymiaru sprawiedliwości zostałoby usunięte.

Marihuana ma korzyści medyczne, które zostały udowodnione. Może złagodzić ból i zarządzać przewlekłymi objawami chorób takich jak jaskra, AIDS i rak.

Legalizacja tego narkotyku może zredukować brutalne zachowania przestępcze poprzez wyjęcie kontroli nad nim z rąk gangów i przestępców i umieszczenie go w legalnie działających dyspenseriach.

Istnieją również korzyści finansowe. Dzięki legalizacji marihuany podatki od tego produktu mogą być przeznaczone na edukację, opiekę zdrowotną i programy odwykowe.

Podsumowanie

Marihuana staje się coraz mniej przestępcza na całym świecie, ale wciąż jest jeszcze trochę do zrobienia, zanim będzie można bezpiecznie i legalnie chodzić i palić trawkę otwarcie. Jeśli podróżujesz po stanach, powinieneś sprawdzić prawo obowiązujące w miejscu docelowym, ponieważ przekroczenie granicy stanu z marihuaną może nadal prowadzić do dużych kar i więzienia w niewłaściwych regionach. Także kiedy jesteś za granicą zawsze przestrzegaj lokalnych praw i nie zapala doobie, bo jakiś niechlujny backpacker na Koh San Road powiedział, że tak można.Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 0 Average: 0]