Ustawa o legalizacji medycznej marihuany przeszła przez komisję senacką w Tennessee

blog_2

Komisja Senatu Tennessee przyjęła ustawę ustawę o legalizacji medycznej marihuanyDwóch lekarzy, senator Dickson, republikański ustawodawca z Nashville, oraz Bryan Terry, republikański ustawodawca z Murfreesboro, wprowadzili projekt ustawy.

Jest to czwarty taki projekt ustawy związany z marihuaną, który jest wprowadzony przez senatora Dicksona w ciągu pięciu lat, który stał się aktem prawnym. Projekt ustawy zalegalizowałby pewne formy marihuany do użytku medycznego.

Po przejściu przez komisję Senatu Tennessee, ustawa zostanie teraz przekazana do Senackiej Komisji Operacji Rządowych w celu dalszej debaty.

Poprawka ta zalegalizuje stosowanie różnych form marihuany dla wykwalifikowanych pacjentów. Karta medycznej marihuany może być wydana tylko wykwalifikowanemu pacjentowi, który jest mieszkańcem tego stanu, ma co najmniej 18 lat, zdiagnozowano u niego kwalifikujące się schorzenie i spełnił wymagania tej ustawy, aby uzyskać kartę.

Projekt ustawy stanowi dalej, że - kwalifikowany pacjent może wyznaczyć opiekuna do pomocy przy zakupie i stosowaniu medycznej marihuany. Jeżeli zakwalifikowany pacjent nie ukończył 18 roku życia, tylko opiekun może zakupić lub podawać marihuanę zakwalifikowanemu pacjentowi.

Projekt ustawy zabrania również nabywania, posiadania lub używania produktu z medycznej marihuany osobie nieposiadającej ważnej karty medycznej marihuany wydanej na podstawie niniejszego projektu ustawy. A karta medycznej marihuany będzie ważna przez dwa lata.

Zaleca utworzenie nowego organu rządowego, "Komisji ds. marihuany klinicznej". Komisja składałaby się z dziewięciu członków, którzy zarządzaliby licencjonowaniem przedsiębiorstw marihuany i dyspensariatów oraz wydawaniem kart marihuany uprawnionym pacjentom Tennessee i pacjentom ośmiu innych sąsiednich stanów.

Projekt ustawy -Tennessee Medical Cannabis Act pozwoliłby na rozpoczęcie sprzedaży medycznej marihuany w 2021 roku. Ale oczekuje się, że realizacja tej ustawy zostanie opóźniona, ponieważ obawy senatora Bo Watsona spowodowały, że ustawa zostanie wstrzymana do czasu, aż rząd federalny zdegraduje marihuanę z listy I do listy II.

Narkotyki z listy I, takie jak heroina, są zawsze nielegalne i uważane są za najbardziej śmiercionośne przez DEA. W przeciwieństwie do nich, narkotyki z listy II są uznawane za medycznie dopuszczalne w wyjątkowych przypadkach, takich jak leczenie uzależnienia lub silnego bólu. Z tych powodów, narkotyki z listy II można nabyć na podstawie odpowiedniej recepty lekarskiej.

Senator Dickerson, który poparł kilka nieudanych prób legalizacji medycznej marihuany i który również wprowadził cztery takie projekty ustaw w ostatnich latach, powiedział: "Robimy co w naszej mocy w trudnej sytuacji, próbujemy poruszać się po polu minowym."

Inna wersja projektu ustawy, która nie jest zgodna z prawem federalnym, została zaplanowana do debaty w komisji zdrowia Izby w przyszłym tygodniu.Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 0 Average: 0]