Branża konopi i barów zyskuje dostęp do rządowego programu kredytowego o wartości 40 miliardów dolarów

blog_2

Dyrektor generalny banku biznesowego rządu kanadyjskiego ogłasza, że ciężko doświadczone bary, salony i przemysł marihuany mają teraz dostęp do 40 miliardów dolarów, dzięki kryzysowi COVID-19.

Wraz z nadejściem pandemii COVID-19 świat stanął w miejscu. Bank rozwoju biznesu jest otwarty, aby zapewnić pomoc wszystkim przedsiębiorcom. Jest to jedyny bank w Kanadzie, który jest przeznaczony wyłącznie dla przedsiębiorców i ich firm.

Michael Denham, prezes i dyrektor generalny BDC, powiedział w wywiadzie dla Canadian Press: "Każdy legalny biznes jest uprawniony do bycia częścią programu - to było to, o co, jak sądzę, martwiły się niektóre grupy branżowe. To zostało wyjaśnione, a my zamierzamy formalnie ogłosić to w poniedziałek."

Posiadający około 60.000 klientów bank rozwoju wprowadzał więcej zmian w wyniku światowej pandemii. Denham powiedział, że zrezygnowali z opłat, obniżyli oprocentowanie i podejmują większe ryzyko przy udzielaniu pożyczek.

Kwota 40 miliardów dolarów jest dodatkiem do już istniejącego portfela 35 miliardów dolarów.

Według raportu, wnioskodawcy będą musieli uzyskać dostęp do kredytu poprzez własne banki. Mimo że BDC udziela pożyczek o wyższym ryzyku niż banki, Koronna Korporacja nadal dąży do tego, by być komercyjnie rentowną.

Przedsiębiorstwa zwracające się do instytucji finansowych o dostęp do specjalnego programu będą musiały wykazać i udowodnić, że byłyby w stanie spłacić pożyczkę przed wybuchem pandemii.

Koronawirusowa burza najbardziej dotknęła borykające się z problemami biznesy. Przedsiębiorstwa te prosiły o dostęp do kredytów kapitałowych i odroczenie spłaty zobowiązań kredytowych, aby przetrwać katastrofalną pandemię.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, rząd został zmuszony do podjęcia drastycznych środków, co spowodowało trudne warunki dla mniejszych przedsiębiorstw. W związku z powszechnym zamykaniem lokali zarządzonym przez rząd i władze sanitarne, sektor restauracyjny stoi w obliczu niezwykle trudnych czasów.

Według ostatnich badań zaobserwowano, że jedna na dziesięć restauracji już została zamknięta, a jedna na pięć zostanie zamknięta w najbliższej przyszłości.

Sprzedaż marihuany online jest kontynuowana, jednak fizyczne sklepy są zamykane.

Podobnie jak firmy na całym świecie, 2,300 pracowników banku zostało odesłanych do domu w piątek, 13 marca. Pracownicy pracowali zdalnie od momentu otwarcia banku w następny poniedziałek.

Od tego czasu wiele osób zgłosiło chęć skorzystania z tego programu. Od początku kryzysu w połowie marca, bank otrzymał tyle wniosków online, ile zazwyczaj otrzymuje w ciągu roku.

Denham powiedział, że wnioski są wskaźnikiem popytu i wielkości, z jakimi bank musi sobie poradzić. Dodał również, że starają się zorganizować się w sposób, który może poradzić sobie z liczbą wniosków i poziom głośności ze względu na intensywność kryzysu.

Denham powiedział: "Moja rada dla wszystkich przedsiębiorców: Zrozumcie programy, porozmawiajcie ze swoim bankiem, zobaczcie, co jest dla was odpowiednie i skorzystajcie."

Z drugiej strony, wiele osób straciło pracę i ubiega się o świadczenia pomocowe rządu federalnego, aby otrzymać awaryjne wynagrodzenie. Justin Trudeau, premier, powiedział, że jeśli ludzie korzystają z bezpośredniego depozytu, to zaczną otrzymywać swoje 2000 dolarów miesięcznie w ciągu pięciu dni.Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 0 Average: 0]