9 faktów o marihuanie, które każdy powinien znać

blog_2

1. Co to jest marihuana? Są to wysuszone kwiat konopi. Najczęściej zażywa się je poprzez palenie. Efekty jakie mogą się pojawić to: wrażliwość zmysłów, poczucie relaksu oraz delikatna dezorientacja. Składnikiem aktywnym jest tam delta-9-tetrahydrokanabinol (w skrócie THC).

2. Kto pali marihuanę? Nie ma ściśle określonego palacza, którego można opisać. Tak naprawdę używają tego środka różni ludzie, praktycznie w każdym wielu i z każdej grupy społecznej. Nie da się poznać kto pali a kto nie.

3. Czy marihuana uzależni? Nie ma tutaj uzależnienia fizycznego. Może się jedynie pojawić pewne przyzwyczajenie tak jak w przypadku kawy czy słodyczy. Jednak nie będzie głodu tak jak w przypadku twardych narkotyków, alkoholu czy papierosów

4. Czy palenie marihuany prowadzi do twardych narkotyków lub łamania prawa? Nie jest to środek, który prowadzi do twardych narkotyków. Do ich zażywania najczęściej zachęcają dilerzy. Łamaniem prawa będzie jednak samo spożywanie marihuany, która jest w naszym kraju zakazana. Tak naprawdę raczej ma ona działanie uspokajające nie wzbudza agresji.

5. Czy od marihuany można umrzeć? Mimo, że wykorzystuje się ją około 10 tysięcy lat taka sztuka jeszcze się nikomu nie udała. Jest to bezpieczny produkt nie tak jak twarde narkotyki, alkohol czy papierosy.

6. Jak szkodliwa jest marihuana? Składniki nie mają działania szkodzącego organizmowi. Minusem może być tylko wciąganie dymu. Trudno bowiem o jakimkolwiek paleniu powiedzieć, że jest ono właściwe i bezpieczne dla naszego organizmu.

Medyczne zastosowanie marihuany 7. Czy marihuana ma jakieś praktyczne zastosowania? Marihuanę praktycznie wykorzystuje się już od wieków. Przede wszystkim w medycynie, gdzie szczególnie się ją docenia. Obecnie leczy się nią AIDS, raka, epilepsję czy stwardnienie rozsiane. Mimo tego prawo zakazuje jej używania.

8. Dlaczego jest nielegalna? Konopie są źródłem tanich włókien. W latach 30 koncern, który zajmował się ich produkcja zdecydował się rozpuścić informacje o tym, że jest ona szkodliwa. W ten sposób walczył z konkurencją i mógł sobie zdobyć silną pozycję na rynku. Tak za całą Ameryką, która ma silną pozycję na świecie poszedł cały świat i zdecydował, że stosowanie marihuany będzie całkowicie nielegalne.

9. I co z tego? Współcześnie obowiązujące prawo jest tak naprawdę absurdem. Możemy bowiem decydować się na stosowanie twardych narkotyków takich jak alkohol czy papierosy a nie możemy wykorzystywać naturalnej używki, która tak naprawdę jest dużo bardziej bezpieczna dla naszego organizmu, dlatego powinno się doprowadzić do jej zalegalizowania.