Petycja: Zniesienie zakazu używania marihuany przez sportowców

blog_2

Athletes for CARE to organizacja non-profit stworzona przez obecnych i byłych zawodowych sportowców, których celem jest wykorzystanie ich wpływów dla zmian społecznych. Ich celem jest ochrona zdrowia i dobrego samopoczucia obecnych i byłych sportowców na całym świecie.

Anna Symonds, półprofesjonalna rugbystka, opowiada o tym, jak używa konopi i CBD, aby poradzić sobie z trudnościami związanymi z uprawianiem sportu o dużej intensywności. Od przygotowań do treningów po regenerację po meczach, marihuana pomaga jej pozostać na szczycie.

W wyniku napadu drgawek może wydarzyć się wiele różnych rzeczy, w zależności od regionu mózgu, który został dotknięty. Mogą wystąpić nagłe zmiany w percepcji zmysłowej, takie jak zaburzenia widzenia lub wyczuwanie nietypowego zapachu. Mogą wystąpić gwałtowne i niewytłumaczalne zmiany emocjonalne lub poznawcze. Często występują mimowolne ruchy mięśni, a czasem nawet całkowita utrata kontroli nad ruchami ciała. Oczywiście, może to prowadzić do poważnych konsekwencji, jeśli ktoś ma napad podczas, na przykład, jazdy samochodem.

Traumatyczne uszkodzenie mózgu (TBI) prowadzi do wielu problemów, w tym alkoholizmu i samobójstw. Nowe odkrycia wskazują, że endokannabinoidy wspomagają powrót do zdrowia po TBI: Kiedy badacze zwiększyli poziom 2-AG krótko po urazie, szczury wykazywały mniejszy niepokój i mniejsze zainteresowanie alkoholem. Jest to istotne, ponieważ alkoholizm jest poważnym problemem towarzyszącym urazom mózgu.

Choroba przeszczep przeciw gospodarzowi (GVHD) jest częstym - i potencjalnie śmiertelnym - powikłaniem po przeszczepach szpiku kostnego i narządów stałych. Ten zagrażający życiu stan może również wystąpić po otrzymaniu przez pacjenta transfuzji krwi lub innych form przeszczepionej tkanki od osoby genetycznie odmiennej.

Korzyści płynące ze stosowania koncentratów konopi bogatych w CBD w przypadku przewlekłej encefalopatii pourazowej (CTE) są dobrze znane wśród piłkarzy i innych zawodowych sportowców. Jednak rząd USA nadal utrzymuje, że marihuana jest niebezpiecznym narkotykiem bez wartości medycznej.

Dr Lester Grinspoon, emerytowany profesor psychiatrii Harvard Medical School, wzywa do zbadania możliwości stosowania medycznej marihuany przez graczy NFL.

Udar mózgu jest nagłym przerwaniem dopływu krwi do mózgu. Inne urazy mózgu to niedokrwienie, urazowe urazy mózgu, wstrząśnienia mózgu, guzy mózgu.

Nudności to uczucie choroby ze skłonnością do wymiotów. Nudności mogą być objawem wielu schorzeń, w tym infekcji, zatrucia pokarmowego, choroby lokomocyjnej, przejedzenia, zablokowanego jelita, choroby, wstrząśnienia mózgu lub urazu mózgu, zapalenia wyrostka robaczkowego, migreny. Mogą być również reakcją na leki.

Odkrycie systemu endokannabinoidowego ma zapierające dech w piersiach implikacje dla niemal każdej dziedziny medycyny, wywołując rewolucję w naukach medycznych.