Miasto Lansing czeka na zgodę na organizację Festiwalu 420 Cannabis

blog_2

Miasto Lansing otrzymało wniosek od CEP Entertainment z prośbą o pozwolenie na organizację "420 Cannabis Festival" w dniu 18 kwietnia 2020 roku. Nie chcą oni jednak zachęcać do palenia marihuany na festiwalu.

Według przedstawiciela biura burmistrza Andy'ego Schora, ostateczną decyzję podejmie burmistrz Andy Schor, ponieważ jest w trakcie rozpatrywania wniosku. Jego werdykt zadecyduje o tym, czy festiwal odbędzie się, czy też pójdzie z dymem.

Adwokat miasta Lansing, Jim Smiertka, powiedział: "Jeśli jest to tylko użytek parkowy i nie dotyczy to rzeczy, które są regulowane przez stan na mocy prawa o marihuanie.wtedy proces będzie po prostu pozwoleniem na park".

Dan Doyle, legalny organizator festiwalu 420 Cannabis, powiedział, że festiwal był świętem legalizacji marihuany rekreacyjnej i zapewnił, że nie będzie żadnej sprzedaży marihuany na festiwalu.

Dodał, że "Będą tam prawnicy, którzy pokażą uczestnikom jak otworzyć punkt sprzedaży".

Wydarzenie odbędzie się w Adado Riverfront Park z muzyką na żywo, jedzeniem i zabawą w kameralnej festiwalowej atmosferze. Oprócz tego, że festiwal będzie miał charakter koncertowy, będzie to również platforma dla dyspenserów, którzy będą mogli ustawić stoiska informacyjne.

(Image Source:

https://potportal.net/music-food-and-high-times-in-dc-at-national-cannabis-festival-on-4-20/)

Jednak uniemożliwienie ludziom palenia na festiwalu, gdy na ulotce znajdują się liście trawki, jest dość trudnym zadaniem. W odpowiedzi na to, Dan Boyle powiedział: "Skontaktowaliśmy się z szefem policji. Współpracujemy z nimi. Pracujemy z doskonałym zespołem ochrony. Mamy wspaniały personel pomocniczy, który zajmuje się prawie wszystkim."

Aby zorganizować publiczną imprezę, na której ludzie mogą się spotkać i palić marihuanę, wymagana jest licencja od stanu.

Według Smiertki, tylko jedna taka licencja została wydana przez stan do tej pory. Otrzymała ją firma o nazwie Real Leaf Solutions w Kalkaska.

Real Leaf Solutions przygotowuje się do organizacji festiwali muzycznych, na których ludzie będą mogli palić marihuanę. Dan Doyle powiedział, że dodają do składu więcej artystów i szukają również sprzedawców żywności.

Wiele miejsc było bardziej otwartych na ideę festiwali marihuany i zorganizowało je, w tym Denver, San Francisco, Waszyngton, Sacramento, Nevada, Maryland, Illinois, Floryda, itd.

Śledząc historię wydarzenia 4/20, ruch ten rozpoczął się w latach 70-tych w Kalifornii jako wydarzenie towarzyskie związane z paleniem marihuany. Powoli nabierał rozpędu jako protest przeciwko prawu kryminalizującemu konsumpcję marihuany. Festiwal był kontrowersyjny, ponieważ trawka i konopie to niepopularny temat wśród konserwatywnych ludzi.

(Featured Image:

https://www.wilx.com/content/news/What-would-be-allowed-at-420-Cannabis-Festival-567208181.html)Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 0 Average: 0]